Отборът на Гьозтепе, воден от българския специалист Станимир Стоилов, допусна

...

Гьозтепе на Станимир Стоилов с първа загуба от 10 кръга насам

Отборът на Гьозтепе, воден от българския експерт Станимир Стоилов, позволи извънредно трагична загуба с 2:3 от Коджаелиспор в среща от 28 кръг на турската 1 Лига. Гостите от Гьозтепе водеха в резултата с 2:0 до 83 минута, само че в последна сметка си потеглиха от дуела с празник ръце, откакто в края 3 попадения за домакините вкара ветеранът Даниел Кандейас (83‘, 90‘, 90+9‘), като любопитното е, че и трите гола на португалеца бяха от дузпи.

Преди това Мамах беше разкрил резултата за Гьозтепе в края на първата част, а 0:2 направи Канатсизкус в 71 минутa.

По този метод бе комплициран завършек на серията на Гьозтепе от 10 поредни дуела без проваляне във втория ешелон на турския футбол. Воденият от Станимир Стоилов тим продължава да бъде на второ място във краткотрайното класиране, което обезпечава промоция в елита на Турция.

До края на шампионата в 1 Лига остават още 6 кръга, а преднината на Гьозтепе през третия в таблицата Чорум е 6 точки. Убедителен водач с 8 пункта преднина е Еюпспор, който може да се смята за сигурен участник в Суперлигата наесен.

Teknik Direktörümüz Stanimir Stoilov, Kocaelispor karşılaşmasının ardından değerlendirmelerde bulundu.