Отборът на Египет отпадна от Купата на африканските нации, след

...

ДР Конго изхвърли Египет от Купата на африканските нации

Отборът на Египет отпадна от Купата на африканските народи, откакто загуби от Демократична република Конго със 7:8 след осъществяване на дузпи в мач от осминафиналната фаза на шампионата.

" Фараоните " доближиха финала в последното издание на шампионата и бяха измежду любимците за трофея тази година, само че неубедителното им показване в групите продължи и предходната вечер и докара до логически край. В Сан Педро, Кот д " Ивоар Мечак Елия даде преднина на ДР Конго в 37-та минута. Малко преди почивката отборът на Египет, който бе без огромната си звезда Мохамед Салах, изравни посредством Мостафа Мохамед.

До края на постоянното време не паднаха повече голове, а в продълженията Египет остана с човек по-малко след втори жълт картон на резервата Мохамед Хамди. В последна сметка се стигна до дузпи, при които резултатът стигна до 7:7 след единствено един пропуск за всеки тим. Тогава пристигна ред дузпи да извършват двамата вратари, като Мохамед Габаски изпусна за Египет, а Лионел Мпаси вкара за ДР Конго и изправи своя отбор на четвъртфиналите.

За място на полуфиналите ДР Конго ще спори с Гвинея, които по-рано през вчерашния ден победиха Екваториална Гвинея с 1:0. Днес предстоят нови два осминафинала в шампионата: Капо Верде - Мавритания и дербито Сенегал - Кот д " Ивоар. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg