Отборът на Черноморец Бургас се наложи с 87:77 над Ямбол

...

Черноморец не допусна изненада срещу Ямбол в НБЛ

Отборът на Черноморец Бургас се наложи с 87:77 над Ямбол като хазаин в последния си мач от постоянния сезон на НБЛ.

„ Акулите “ приключиха на четвърта позиция в класирането и в четвъртфиналната серия ще се изправят против Спартак Плевен. Този мач пък беше финален за ямболии през сезона, защото отборът не съумя да се класира за плейофите.

Домакините поведоха със 7 точки на противника си през първите 10 минути. Гостите обаче се върнаха в мача, стопиха пасива си и даже на почивката се отдръпнаха с задатък от 3 точки. След паузата Черноморец тотално доминираше на паркета и си обезпечи удобна преднина от 14 точки преди заключителната четвърт, като съумя в края да удържи финалния взлом на гостите.

Джордан Тъкър беше най-резултатен за Черноморец с 27 точки, Брайс Нзе вкара 15 точки и овладя 12 битки, а 13 наниза Георги Боянов. С по 12 приключиха Симеон Лепичев и Макол Мойен.

За Ямбол Трей Сампсън приключи с дабъл-дабъл – 18 точки и 10 битки, а по 16 прибавиха Иван Лилов и Георги Герганов.