Отборът на Ботев Враца победи в истинска голова фиеста гостуващия

...

Голово шоу: Ботев Вр удари Ботев Пд под Околчица, хърватин дебютира с два гола

Отборът на Ботев Враца победи в същинска голова фиеста гостуващия Ботев Пловдив в първи мач от II кръг на efbet Лига. Врачани завоюваха с 3:2 семейството на своя адаш от Пловдив. В 35-ата и 37-ата минути на първата част Браян Переа разстреля на два пъти Хидайет Ханкич.

На почивката обаче Азрудин Валентич вкара в игра най-новото попълнение на „ канарчетата “ Мартин Секулич, който в границите на единствено 10 минути изравни. Вторият гол на Секулич бе същински шедьовър, откакто дебютантът означи с пета след подаване на Бароан отляво.

Шест минути преди края друга запаса, само че от състава на Росен Кирилов – Мирослав Маринов, донесе успеха и трите точки на своя отбор. В самия завършек на конфликта Па Конате си изкара червен картон след доста жестоко влизане край тъчлинията.

Шест минути след началото Переа опита изстрел от разстояние, само че настрана от вратата на Ханкич. 60 секунди по-късно Току проби през центъра и опита удар от сходна отдалеченост, само че кълбото спря в тялото на защитник на врачани.

Първият прецизен удар пристигна от врачани - Генов разигра с Переа и стреля от дъгата, само че право в ръцете на Ханкич. Няма и минута по-късно Да Силва направи надалеч по-опасен опит, само че стражът на гостите сподели супер реакция и отрази в ъглов удар. Чавдар Ивайлов пропусна от чиста позиция в 34-ата минута, откакто получи на десетина метра от вратата от Венци Христов, само че стреля високо.

След неприятно изчистване на Пунчец, топката се озова у Да Силва малко отвън наказателното поле, фланговият футболист откри непокрития Переа с подаване към точката за дузпа, а колумбиецът не се поколеба и с едно допиране прати топката в мрежата на Ханкич.

Точно две минути след откриващото попадение, Переа бе прецизен за повторно. Таранът се възползва от ужасно центриране от ъглов удар и от близко разстреля с глава Ханкич.

Почти незабавно след появяването си в игра новото попълнение на "жълто-черните " Секулич имаше късмет да стреля диагонално, само че не откри добре топката и я прати в навън.

Четири минути и втори опит обаче бяха задоволително на хърватина, с цел да ознаменува дебюта си с гол. Той овладя по доста добър метод дълъг пас и макар суетенето си, и това, че заби топката в земята при финалния удар, то съумя да означи.

Пас в кулоар на Ннади към Бароан провокира блъсканица сред №11 и голмайсторът Секулич, секунди по-късно обаче французинът съумя от фланга да откри новия таран на Ботев Пловдив, който по прословут метод с пета направи резултата 2:2!

Четвърт час след началото на втората част, домакините на два пъти имаха искания за дузпа. Първо за топка, отклонила се в гърба на Секулич и повторно за игра с ръка на Пунчец, откакто Ханкич изпусна топката при едно центриране на Гаврилов отдясно. Възпитаниците на Кирилов и трети път имаха искания за игра с ръка - този път на Ннади. И при този случай Давидов бе неотстъпчив - няма углавен удар.

Шест минути преди края Ботев Враца още веднъж поведе. Резервата на врачани Мирослав Маринов направи страхотна композиция с създателя на първите два гола Браян Переа и с изстрел по диагонала направи 3:2.

FT / Ботев Враца - Ботев Пловдив 3:2

1:0 Браян Переа 35`

2:0 Браян Переа 37`

2:1 Мартин Секулич 49`

2:2 Мартин Секулич 54`

3:2 Мирослав Маринов 84`

Ботев Враца: 76 Красимир Костов, 3 Мартин Кавдански, 4 Луиз Фелипе Де Соуза Соарес, 8 Диего Фераресо, 9 Даниел Генов, 17 Чавдар Ивайлов, 19 Браян Переа, 21 Жан Пиер Да Силва, 23 Браян Мендоса, 24 Стефан Гаврилов, 91 Венцислав Христов

Наставник: Росен Кирилов

Ботев Пловдив: 13 Хидайет Ханкич, 24 Джаспър Ван Хертъм, 44 Роберто Пунчец, 4 Виктор Генев, 17 Николай Минков, 15 Джеймс Етоо, 6 Дилан Мартенс, 3 Па Конате, 23 Димитър Тонев, 10 Емануел Току, 11 Антоан Бароан