Отборът на Ботев (Пловдив) допусна поражение от Хебър като гост

...

Мъките за Ботев нямат край, пропусната дузпа и загуба в Пазарджик

Отборът на Ботев (Пловдив) позволи проваляне от Хебър като посетител с 0:1 в дуел от петия кръг на efbet Лига. Така ``канарчетата`` остават на 14-ото място с 2 точки, до момента в който ``гробарите`` са четвърти с 8 пункта. В идващия кръг Хебър гостува на Локомотив (София), а Ботев (Пловдив) посреща Крумовград на ``Колежа``.
Прочетете още

Станислав Работов разреши на Георги Николов да му отнеме топката във втората минута. Нападателят откри Ангел Бастунов, който насочи удар от придвижване, само че право в ръцете на Ханкич.

Пловдивчани дадоха отговор с удар на Самуел Акере, който беше блокиран от защитник в ъглов удар.

В 22-ата минута Атанас Кабов пропиля отличен късмет. Роберт Мазан насочи дълго подаване в предни позиции, което изведе крилото зад тила на защитата. Хидайет Ханкич потегли да излиза, само че се подхлъзна, а Кабов не съумя да употребява страхотната опция, стреляйки в навън. Той имаше опция да подаде към свободния Георги Николов, само че не направи това.

``Жълто-черните`` получиха правото да изпълнят дузпа в 27-ата минута, която беше отсъдена поради нарушаване на Роберт Мазан против Самуел Акере. Зад топката застана Мартин Секулич, само че неговият изстрел беше париран от вратаря Матвей Игонен. Рой Херман не съумя да прати топката в мрежата при добавката, защото изстрелът му с глава срещна страничната греда.

Веднага след тази обстановка се стигна до голямо напрежение. Точукву Ннади изблъска Николас Пенев на тъчлинията, а футболисти на двата отбора влязоха в спор. От цялата обстановката един от помощниците на Любослав Пенев получи червен картон.

В 38-ата минута Красиан Колев шутира, само че ударът му бе блокиран от бранител на домакините.

Втората част стартира по съвършен метод за Хебър, тъй като отборът от Пазарджик откри резултата след единствено три минути. Георги Николов подаде към наказателното поле, където Ангел Бастунов беше оставен изцяло свободен и с безмилостен удар прати топката в мрежата - 1:0.

В 52-ата минута Секулич откри Рой Херман, който сподели завършващ удар като на краен защитник и не съумя да се възползва от създалата се обстановка.

В 54-ата минута Хидайет Ханкич блокира топката с една ръка при удар с глава на Георги Вълчев.

В 58-ата минута ``канарчетата`` пропуснаха доста добър късмет да изравнят резултата. Мартин Секулич изскочи зад тила на защитата и изпревари излезлия вратар на пазарджиклии. Нападателят затвори ъгъла си и по този начин не съумя да нанесе прекрасен удар. Топката стигна до Нади, който не съумя да насочи кълбото в полупразната врата.

В 66-ата минута изстрел на Самуел Акере от въздуха мина около вратата.

Малко по-късно Георги Николов подаде към Ангел Бастунов, който влезе във вътрешността, а Ханкич се регистрира с отлична интервенция. Вратарят сподели голяма класа и при удар на Атанас Кабов насочен от далечна отдалеченост.

В 74-ата минута Георги Вълчев шутира от далечна отдалеченост, само че Ханкич избави с превъзходен плонж. Малко по-късно Охене изведе Бастунов самичък против Ханкич, а Бастунов опита да прокара топката сред краката на Ханкич, само че вратарят за следващ път се намеси ослепително.

В 81-ата минута Архан Исуф насочи удар от границата на наказателното поле, само че топката излезе в навън.

Пловдивчани останаха с човек по-малко в 83-ата минута, защото Джеймс Ето`о беше изпъден с втори жълт картон.

Шест минути по-късно Вълчев и Ханкич получиха жълти картони, тъй като се сдърпаха, а вратарят на ``канарчетата`` имаше искания, че капитанът на домакините е трябвало да бъде изпъден.

На 21 август Ботев е хазаин на Крумовград.
Хебър: Матвей Игонен, Николай Николаев, Жоао Сеско, Лазар Марин, Роберт Мазан, Георги Вълчев, Атанас Кабов, Карлос Охене, Ангел Бастунов, Николас Пенев, Георги Николов   Ботев: Хидайет Ханкич, Николай Минков, Станислав Работов, Йонас Там, Константинос Балояни, Самуел Акере, Рой Херман, Точукву Ннади, Янис Карабельов, Красиан Колев, Мартин Секулич
Източник: trafficnews.bg