Отборът на Ботев Гълъбово елиминира елитния Витоша Бистрица в двубой

...

Карадайъ изхвърли Витоша Бистрица от турнира за Купата

Отборът на Ботев Гълъбово отстрани елитния Витоша Бистрица в дуел от осминафиналите за Купата на България с 2:1 след поврат.

Домакините се оказаха в ролята на догонващи при започване на втората част след попадението на Атанас Кабов. Двубоят вървеше към триумф на гостуващия състав, когато на сцената се появи атакуващият футболист на Ботев Ерай Карадайъ. 24-годишният българин от турски генезис, играещ чартърен от Арда, първо изравни резултата в 80-та минута, а 10 по-късно осъществя второто си попадение, с което донесе и успеха на своя отбор.

Така Ботев Гълъбово продължава към етапа на 1/4-финалите. По-рано денем за последните осем се класира и първенецът на България Лудогорец, който надигра в столицата водача във Втора лига Септември с класическото 3:0. /БГНЕС