Отборът на Байер Леверкузен направи поредна крачка към първа титла

...

Леверкузен се справи с Кьолн и дръпна с 10 точки на върха

Отборът на Байер Леверкузен направи поредна крачка към първа купа на Германия, откакто победи Кьолн с 2:0 като посетител в мач от 24-ия кръг на Бундеслигата. Тимът на Шаби Алонсо се възползва от неверната стъпка на съперника Байерн Мюнхен в петък и към този момент има 10 точки чиста преднина на върха в класирането.

Двубоят в Кьолн стартира зле за домакините, откакто още в 15-та минута Ян Тилман получи пряк червен картон и остави своите с човек по-малко. Байер се възползва от обстановката и поведе в резултата в 38-та минута посредством Жереми Фримпонг, а в 73-та минута Алекс Грималдо постави точка на разногласието с втори гол. До края гостите не позволиха изненада и стигнаха до 20-та победа от началото на сезона в едвам 24 мача.

По този метод Леверкузен към този момент има 64 точки, 10 повече от втория Байерн, като до края остават 10 кръга. Кьолн заема 16-то място в класирането с актив от 17 точки.