Отборът на Барселона стана първият сигурен участник във финалната четворка

...

Барселона си осигури място във финалната четоворка на Евролигата след трети последователен успех над Жалгирис

Отборът на Барселона стана първият сигурен участник във финалната четворка на баскетболната Евролига през този сезон, откакто затвори четвъртфиналната серия против Жалгирис с 3-0 победи.

В мач №3 от конфликта " каталунците " се постановиха със 77:66 като посетители в Кауанас и по този метод ще се завърнат в същата тази зала единствено по-късно повече от две седмици, тъй като точно там ще се проведат полуфиналите, мачът за 3-о място и огромният край в тазгодишното издание на най-престижния европейски клубен шампионат по баскетбол.

Тази вечер в Литва баскетболистите на Барса още веднъж демонстрираха, че са по-добри от своите противници и макар че имаха единствено три точки задатък на почивката след нея испанците заиграха по-добре и влязоха в последната четвърт с преднина от 13 пункта при 61:48.

В рамките на последните 10 минути гостите направляваха преднината си и изцяло справедливо станаха първия отбор, който си обезпечава мястото във финалната четворка на Евролигата.

Ян Весели и Томаш Саторански станаха най-резултатни за спечелили с по 14 точки, а Майк Тоби добави 13.

За домакините от Жалгирис най-хубав бе капитанът Едгарас Улановас със своите 13 пункта, а Лауринас Бирутис добави 12.