Отборът на Барселона, където играе българският национал Александър Везенков, записа

...

Барселона спечели баскетболното „Ел Класико“

Отборът на Барселона, където играе българският национал Александър Везенков, записа безапелационна победа в срещата си от XXII кръг на испанското състезание, откакто се наложи над безконечния си противник Реал (Мадрид) с 94:72 (21:14; 24:15; 27:17; 22:26).

Везенков се включи в дуела от аварийна пейка, като престоя на терена общо 9:10 минути и записа на сметката си 2 точки и 1 битка.

Най-резултатен за каталунците беше Томас Уертел с 21 точки, а Пиер Ориола добави 17 точки.

Фабиен Кузие вкара 10 точки за „ Белия балет “, а Руди Фернандес записа на сметката си 11 точки.

Баскетболистите на Светислав Пешич изиграха чудесно първо полувреме, което им подсигури удобна преднина на почивката – 45:29.

Всичко в този мач значително завърши в третата четвърт, когато каталунците доближиха до 26 точки, като удобната разлика се резервира до последния съдийски сигнал – 94:72 в интерес на Барселона.