Отборът на Барселона игра на ниво през първото полувреме срещу

...

Меси изгубил цели 28 топки на Бутарке

Отборът на Барселона игра на равнище през първото полувреме против Леганес, а след почивката се срина. Лионел Меси работи мощно през първата част, а по-късно разочарова. Преди паузата Лео и Филипе Коутиньо комбинираха добре и създадоха гол в 12-ата минута. Аржентинецът удари греда и сътвори още няколко рискови положения пред вратата на Иван Куеяр. След ледения душ в 52-ата и 53-ата минути играта на каталунците се преобрази. Статистиката на AS регистрира, че Меси е изгубил цели 28 топки по време на целия, повече от всеки различен. Серхио Бускетс също работи несъсредоточено и му бяха отнети цели 16 топки, колкото и на Коутиньо. В топ 5 са още Сержи Роберто с 12 изгубени топки и Усман Дембеле. Съставът на Маурицио Пелегрини насочи повече точни удара от своя противник - 6:5, макар че “лос пепинерос” владееха кълбото в едвам 22,5% от игровото време. Примера дивисион 6 кръг, сряда 26 септември  Леганес 2:1краен резулат  Барселона