Отборът на Балкан (Ботевград) спечели срещата-реванш от елиминациите на турнира

...

Балкан се бори и спечели, но отпадна от ФИБА Европа

Отборът на Балкан (Ботевград) завоюва срещата-реванш от елиминациите на шампионата ФИБА Европа против израелския Апоел Халон с 83:82 (24:23; 20:27; 14:13; 25:19) , само че все пак, отпадна от надпревата, откакто отстъпи в конфликта с общ резултат 164:167.

Микаел Хопкинс се отличи с „ дабъл-дабъл “ за ботевградчани – 20 точки и 15 битки, Алекс Гаврилович и Брендън Браун прибавиха надлежно по 19 и 17 точки, а Павлин Иванов и Ламаркъс Рийд завършиха надлежно с по 12 и 10 точки.

Дериън Аткинс вкара 20 точки за гостите, а Гай Пнини и ДеКуан Джоунс завършиха с по 15 точки.

Домакините стартираха мощно дуела и поведоха бързо с 8:2, като малко след средата на първата четвърт доближиха и до двуцифрен задатък – 17:7. Последваха мощни минути за гостите от Израел, които съумяха стопят изоставането си до единствено една точка – 23:24 след първите 10 минути, като през втория интервал баскетболистите на Апоел Халон несъмнено стояха по-добре на терена и на почивката обратът бе налице – 44:50.

През третата четвърт възпитаниците на Небойша Видич на няколко пъти бяха доста покрай това да си върнат лидерската позиция, само че в решителните моменти шансът обръщаше тил на Балкан и противникът им успяваше да възвърне нежния си, само че сигурен задатък.

След 30 минути игра Апоел Халон продължаваше да води с пет точки – 63:58, само че в заключителната четвърт предстоеше същинска драма. Баскетболистите на Балкан се хвърлиха с всички сили да търсят поврат и това стана факт 2:33 минути преди последния съдийски сигнал, когато Гаврилович вкара за 75:74.

В оставащото време ботевградчани бяха покрай цялостния поврат в серията, откакто Рийд вкара тройка за 83:80, само че по-късно Рой Хъбър бе прецизен от линията за наказателни удари, с което подсигури продължаването напред на Апоел Халон.

Балкан – Апоел Халон 83:82 (24:23; 20:27; 14:13; 25:19)

Балкан: Браун 17, Гаврилович 19, Хопкинс 20, Иванов 12, Рийд 10 (Димитров 2, Павел Иванов, Минков 3, Петков)

Апоел Халон: Аткинс 20, Харуш 11, Хъбър 2, Пнини 15, Уолдън 13 (Клайн 2, Джоунс 15, Шон Джоунс 4, Рейнълдс, Симън)