Пьотр Нестеров се класира за втория кръг на сингъл на

...

Тенисистът Пьотр Нестеров продължава с отличното си представяне на турнири в Румъния

Пьотр Нестеров се класира за втория кръг на сингъл на шампионата на клей в Констанца (Румъния) с награден фонд 15 хиляди $.

Националът на България за Купа " Дейвис " направи поврат и победи с 3:6, 6:1, 7:5 Стефан Андерску от Румъния. Срещата продължи 2 часа и 33 минути.

Това е 11-а поредна победа за Нестеров на сингъл. Преди този мач той завоюва две следващи трофеи на шампионати в румънската столица Букурещ. Поставеният под №5 в схемата българин ще играе във втория кръг против Алесандро Белифемин от Италия.

Нестеров и сътрудникът му Иля Снитари от Молдова се класираха за четвъртфиналите на двойки, където ще спорят с представителите на домакините - Цезар Крецу и Даниел Уца. В последните три седмици Нестеров и Снитари завоюваха две трофеи от шампионати на двойки в Букурещ.