Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) успя да си осигури място на

...

Айнтрахт се добра до четвъртфиналите след продължения

Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) съумя да си обезпечи място на четвъртфиналите в шампионата за Купата на Германия, откакто довечера победи втородивизионния Хайденхайм с 2:1, само че в продълженията.

Байерн (Мюнхен) победи Борусия (Дортмунд) с 2:1
Байерн още веднъж смаза Борусия и е на четвъртфинал за Купата на Германия (ВИДЕО)

И двата гола на баварците паднаха през първото полувреме

Така отборът се причисли към Байерн (Мюнхен), Шалке 04, Падерборн 07, Вердер (Бремен), Байер (Леверкузен), Волфсбург и Майнц 05, които също подсигуряваха своите места.

В постоянното време двата тима не съумяха да си отбележат гол. В продълженията Гачинович откри резултата в интерес на Айнтрахт, а Шнатерер изравни секунди по-късно.

Важното попадение падна чак в 109-ата минута посредством Себастиен Алер, който се трансформира в воин на вечерта.