Отборът на Англия не срещна особени трудности в осминафиналния сблъсък

...

Англия подчини Сенегал и си осигури мечтан сблъсък с Франция

Отборът на Англия не срещна особени компликации в осминафиналния конфликт от Мондиал 2022 против отбора на Сенегал. „ Трите лъва ” бяха безкомпромисни и се постановиха с 3:0 над африканския с съперник, с цел да си обезпечат трогателен конфликт против международния първенец Франция на четвъртфиналите в шампионата.

Двубоят сред Англия и „ петлите ” ще се играе в събота от 21:00 часа, а Вие – читателите на Gong.bg ще имате опция да го наблюдавате в уеб страницата ни онлайн.

Джордан Хендерсън, Хари Кейн и Букайо Сака осъществиха за Англия, с цел да обезпечат класиране на своя отбор в идната фаза.

Първите няколко минути минаха в равностойно движение, като първата добра опция в срещата се откри пред Булайе Диа. Нападателят бе изведен през центъра на защитата на англичаните, само че в последния миг Хари Магуайър съумя да избие топката, която след това бе уловена от Пикфорд.

Постепенно отборът на „ трите лъва ” съумя да вземе самодейността. Възпитаниците на Гарет Саутгейт стигнаха до свободен удар в половината на Сенегал, който бе изпълнен заучено, само че при подаването в наказателното поле, бе отсъдена засада. Малко по-късно Джуд Белингам се пребори за една топка отляво и центрира доста рисково пред Едуард Менди, само че пасът му не откри негов съотборник в пеналта.

В 21-ата минута отборът на Англия имаше доста добра опция да открие резултата. „ Трите лъва ” стигнаха до първи ъглов удар в мача отдясно на нападението си. Фил Фоудън центрира чудесно на близката греда, където Джон Стоунс стреля с глава, само че в навън.

Секунди по-късно Сенегал отговори уместно. След доста груба неточност от страна на Хари Магуайър, който подари топката на съперник, коженото кълбо бе центрирано в наказателното поле, където Диа стреля. Топката рикошира в тялото на Джон Стоунс, а по-късно срещна и лявата му ръка. Футболистите на Сенегал претендираха за дузпа, само че основният рефер не уточни бялата точка. Впоследствие обстановката бе прегледана и от ВАР.

В 32-ата минута Сенегал пропусна неповторим късмет да поведе в резултата. След нелепа неточност на Букайо Сака в половината на своя отбор, футболистите на Алиу Сисе проведоха страхотна контраофанзива, при която Булайе Диа бе изведен отляво и стреля доста мощно с левия крайник. Джордан Пикфорд обаче сподели същинска класа и с една ръка съумя да избие, предотвратявайки сигурен гол.

Статуквото в мача бе „ счупено ” в 38-ата минута, когато англичаните нанесоха своя удар. Въпреки териториалното преимущество за отбора на Сенегал, „ трите лъва ” откриха резултата след отлична офанзива по левия фланг. Хари Кейн изведе Джуд Белингам в наказателното поле, халфът финтира защитник на Сенегал и пусна пас към Джордан Хендерсън към точката на дузпата. Капитанът на Ливърпул стреля бе закъснение с левия крайник и прати топката в мрежата за 1:0.

В продължението на първата част съставът на Гарет Саутгейт удари за повторно в мача. Този път след брилянтна контраофанзива, Хари Кейн осъществя първия си гол в Катар, с цел да усили преднината на островитяните. Джуд Белингам пое топката надълбоко в своята половина и с доста добър пас откри Фил Фоудън отляво. Нападателят на Манчестър Сити с едно допиране откри Хари Кейн отдясно, а нападателят останал самичък против Едуард Менди не сгреши.

На почивката селекционерът на Сенегал Алиу Сисе извърши три промени в редиците на своя отбор, които обаче не доведоха до стремежи резултат. Англичаните продължиха да бъдат по-стойностния отбор на терена, а в 57-ата минута осъществиха трети гол, с който значително взеха решение всичко в разногласието. Фил Фоудън получи на левия фланг, напредна доста добре и центрира доста точно към Букайо Сака, който с лекост повиши на 3:0.

В минутите до края на постоянното време футболистите на Гарет Саутгейт очевидно понижиха темпото и одобриха играта в своята половина. Тимът на Сенегал имаше няколко положителни шанса, като даже насочи повече удари в мача, само че по този начин и не откри правилния път към гола.

„ Трите лъва ” удържаха преднината си от три гола и справедливо победиха в срещата, като по този метод си уредиха трогателен конфликт с Килиан Мбапе и компания, които по-рано съкрушиха с 3:1 тима на Полша.

FT • АНГЛИЯ – СЕНЕГАЛ 3:0

1:0 Хендерсън 38'