От Левски излязоха с официална позиция относно съдийството в ,

...

Левски скочи на съдийската бригада от мача с ЦСКА 1948

От Левски излязоха с публична позиция по отношение на съдийството в , приключил 2:0 за отбора на Станимир Стоилов.

Ето какво написаха "сините ":

Левскари,

Изказваме острото си отвращение от съдийството на рефера Васимир Ел-Хатиб и ръководената от него съдийска бригада по време на срещата от 21-ия кръг на Първа лига против „ ЦСКА 1948 “ играна на 26 февруари на стадион „ Витоша “ в Бистрица.

Главният съдия не съблюдава главен принцип в съдийството – да отсъжда единствено и само съгласно Правилата на играта Футбол. С част от решенията си по време на срещата Ел-Хатиб показва преднамерено отношение по отношение на „ Левски “, показвайки друг аршин в отсъждането на нарушавания, при играта с ръка и санкционирането с жълти картони. Главният арбитър не взе отношение и при опитите за симулация от страна на футболисти на „ ЦСКА 1948 “.

В поддръжка на нашата позиция, прилагаме и видеоматериал с част от грешките на основния съдия!

10-та минута – неотсъдено нарушаване на Галин Иванов против Димитър Костадинов (потенциален жълт картон за футболиста на „ ЦСКА 1948 “);
13-та минута – неотсъдено нарушаване на Галин Иванов против Патрик-Габриел Галчев (изблъскване в гърба) и основаване на евентуална голова обстановка пред вратата на „ Левски “;
19-та минута – неотсъдена игра с ръка на Симеон Петров;
22-ра минута – неотсъдено задържане от страна на Венцислав Василев против Билал Бари;
25-та минута – присъждане за игра с ръка на падналия на терена Андриан Краев и санкциониране на играча на „ Левски “ с жълт картон;
35-та минута – симулативна игра на Галин Иванов (потенциален жълт картон за футболиста на „ ЦСКА 1948 “);
42-та минута – преувеличен жълт картон за Уелтън;
45+2-ра минута – отсъдено нарушаване против Васил Шопов при чиста игра за топката от страна на Андриан Краев;
53-та минута - симулативна игра на Галин Иванов (потенциален жълт картон за футболиста на „ ЦСКА 1948 “);
65-та минута – несъществуващо нарушаване на Уелтън против Георги Русев,;
72-ра минута – задържане от страна на Мартин Тошев против Ноа Сонко Сундберг. Нарушението е отсъдено в интерес на „ ЦСКА 1948 “;
74-та минута – нарушаване на Реян Даскалов против Филип Кръстев. Потенциален жълт картон за футболиста на „ ЦСКА 1948 “;
76-та минута – нарушаване с несъразмерна експанзия от страна на Александър Александров против Цунами. Футболистът на „ ЦСКА 1948 “ не е глобен с жълт картон;
80-та минута – Уелтън е фаулиран от Симеон Петров, който е финален в защитата на „ ЦСКА 1948 “. Действие, което не води до присъждане на нарушаване и пряк червен картон на бранителя на „ ЦСКА 1948 “;
90+4-та минута – рикошет в крайници на футболист на „ ЦСКА 1948 “ и отсъден тъч в интерес на домакините пред погледа на четвъртия арбитър на срещата;