Освен от САЩ, ЕС ще се опита да си осигури

...
Освен от САЩ, ЕС ще се опита да си осигури
Коментари Харесай

ЕС ще се опита да си осигури доставки на газ и от Азербайджан и Катар

Освен от Съединени американски щати, Европейски Съюз ще се опита да си обезпечи доставки на газ от Азербайджан и Катар при положение, че Русия реши да понижи или спре своите доставки. Това излиза наяве от блога на висшия представител по външната политика и сигурността Жозеп Борел.

Опасенията очевидно са, че Москва може да прибегне до тези ограничения при наказания на Европейски Съюз. Те ще бъдат наложени при нова военна интервенция в Украйна.

От началото на годината 70-80 кораба са докарали в Европейски Съюз полутечен природен газ от Съединени американски щати.

На 4 февруари представители на Европейската комисия ще пътуват за Азербайджан, където ще обсъдят опциите за импорт на газ с президента Илхан Алиев.

Същевременно Европейски Съюз работи над нови наказания против Русия, които могат да я лишат от артикули, нужни за осъществяване на стратегическите ѝ упоритости, написа Борел.
Източник: faktor.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР