...

Мароко е първият отбор от Африка на полуфинал на Световно първенство

Освен, че шокира футболния свят, откакто в профил първо Испания, а по-късно и Португалия на Мондиала в Катар, Мароко написа история.
Прочетете още
Мароканците се трансфораха в първия африкански тим, който се класира на полуфинал в историята на Световните шампионати.

Преди Мароко единствено три тима бяха стигнали до четвъртфиналите. Първият тим, който доближава до четвъртфиналите е Камерун през 1990, само че тогава отборът губи с 2:3 след продължения.

През 2002г. Сенегал доближи до четвъртфиналите и там отпадна от Турция с 0:1 още веднъж след продължения, които се взеха решение с тогава настоящия " златен гол ".

На Мондиала през 2010-а година Гана беше най-близо да стане първият тим на полуфинал от Африка. В четвъртфиналите против Уругвай мачът след постоянното време беше 1:1, а в Гана получи дузпа в края на продълженията, само че Асамоа Гиан я пропусна, а по-късно след дузпи ганайците отпаднаха от Уругвай.

Днес обаче тази отрицателна серия беше прекратена, откакто Мароко победи с 1:0 на четвъртфиналите Португалия след гол на Ен-Несери и мароканците се трансфораха в първия тим от Африка на полуфинал на Мондиал.
Източник: trafficnews.bg