Основни петролни терминали в някои от най-големите пристанища в Западна

...
Основни петролни терминали в някои от най-големите пристанища в Западна
Коментари Харесай

Кибератака срещу европейски нефтени пристанищни терминали

Основни петролни терминали в някои от най-големите пристанища в Западна Европа са станали жертва на хакерска атака, потвърдиха източници.

Белгийските прокурори са почнали следствие на хакерска офанзива против петролни уреди в пристанищата на страната, сред които е и Антверпен, второто по величина пристанище в Европа след Ротердам. Според профилиран брокер хипотетичната хакерска офанзива визира няколко европейски пристанища и нарушава разтоварването на баржи на така и така напрегнатия петролен пазар.

" Имаше хакерска атака на разнообразни терминали, работата на много терминали е нарушена ", сподели Йеле Врийман, старши брокер в Riverlake в Ротердам. " Софтуерът им е хакнат и те не могат да обработват баржите. Оперативната система не работи ", сподели той.

Германия също е наранена и полицейската организация на Европейски Съюз Европол съобщи, че е предложила поддръжка на управляващите.

" На този стадий следствието продължава и е в сензитивен стадий ", съобщи говорителката на Европол Клер Жорж.

Една от главните жертви наподобява е центърът за търговия с нефт Амстердам-Ротердам-Антверпен, където осведомителните системи на компанията са били наранени от офанзивата. SEA-Tank Terminal, която има складови уреди в Антверпен, същоп е била наранена от хакерска атака, заяви белгийският вестник " Де Морген ".

Във вторник в Германия две компании за доставка на нефт оповестиха, че са станали жертва на хакерска атака, като бяха докладвани и други произшествия, в това число изказване за опит за приемане на откуп. Ръководителят на немската организация за ИТ сигурност Арне Шьонбом съобщи, че случаят е сериозен, само че " не е тежък ", оповестяват немските медии. Германски прокурори обявиха, че ревизират хакерската атака, заяви БГНЕС.
Източник: faktor.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР