Осигурени са необходимите лични предпазни средства Военномедицинска академия отправи апел

...
Осигурени са необходимите лични предпазни средства Военномедицинска академия отправи апел
Коментари Харесай

ВМА търси доброволци срещу COVID-19

Осигурени са нужните персонални защитни средства

Военномедицинска академия насочи зов за помощ от страна на доброволци.

„ Пандемията от COVID-19 влезе в нов стадий от своето развиване. Вече 8 месеца лекари, сестри и медицински служащи на първа линия непрекъснато се борят със болестта. В началото на изключителната обстановка в България десетки доброволци поддържаха екипите на ВМА - жест, с който останаха вечно в сърцата ни ", пишат от ВМА.

„ Приятели, поради развоя на обстановката още веднъж имаме потребност от вашата поддръжка ", пишат още от болничното заведение. И се обръщат към всички студенти по медицина (от последните курсове на обучение), студентите по здравни грижи (медицински сестри), специализанти, лекари и медицински сестри или доброволци ( които да се заемат със санитарно-хигиенична дейност), които имат предпочитание и опция да се включат интензивно и да поддържат екипите на болничното заведение.

Всеки, който желае да се включи, може да го съобщи на е-mail: [email protected], като остави своите имена, курс на образование или специалност, телефон и е-поща за противоположна връзка.

За всички доброволци са обезпечени нужните персонални защитни средства, твърдят от ВМА.

Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР