Опозицията не може да стане говорител на социалните искания на

...
Опозицията не може да стане говорител на социалните искания на
Коментари Харесай

Политолог за вота на недоверие: Опозицията не излиза с управленски алтернативи

„ Опозицията не може да стане представител на обществените претенции на миньорите. Ако тя успее да стане техен формален представител, тя ще сформира и опция на това ръководство. Не виждаме нищо сходно от опозицията ”. Това съобщи политологът Цветанка Андреева малко откакто „ Възраждане ”, Има Такъв Народ и Българска социалистическа партия внесоха подписи с искане за избор на съмнение против кабинета „ Денков-Габриел ”.

Тя обори думите на съпредседателя на Политическа партия Кирил Петков, че държавното управление няма опция. „ От една страна е прав – опозицията не излиза с управнически други възможности. Алтернатива постоянно има и тя заплашва този, който приказва по този начин ”, добави Андреева.

Ситуацията с митингите на енергетиците е политически преференциална на опозицията за рецензии към държавното управление. Цялата власт е виновна за обстановката с неяснотите и мощната обществена цена, която би трябвало да се заплати. Сектор енергетика не е просто бизнес, той визира националната сигурност на страната.

Социалните претенции на митингите би трябвало да се разграничат. Трябват мощни политици, които да преведат хората през „ долината на сълзите ”. Ако опозицията е задоволително консолидирана и интелигентна, може да предложи опция. Там, обаче, виждаме единствено рецензия, изясни политологът.

Пеевски извади на ярко политиката на Движение за права и свободи, изясни тя политическата обстановка в страната. „ Сигурна съм, че той познава проблемите в бранш енергетика, ползите, кой кой е ”, сподели тя.

Според политолога приносът на Движение за права и свободи е не просто за оцеляване на държавното управление, а за осмисляне на това евроатлантическо болшинство. „ Тяхната принадена стойност е значима, тъй като колкото повече обединения вземат участие в договарянията с хората, наранени в бранш енергетика, толкоз по-здраво съглашение ще се построи ”, изясни Андреева в ефира на Нова Нюз.

Вотът на съмнение ще обособи разграничителната линия сред ръководство и съпротива в Народното събрание. От една страна са ГЕРБ/СДС, ПП/ДБ и Движение за права и свободи като евроатлантици. Отсреща са по-скоро евразийски настроени фракции и партии, към тях прибавяме и президентът Румен Радев и неговото „ държавно управление в сянка ” – неговите съветници в администрацията на президентската институция.

Относно плана за конституционни промени политологът сподели, че правосъдната промяна беше знамето на реформистките сили. „ Беше като изискване за оформяне на тази коалиция и съм сюрпризирана, че до някъде, са толкоз неподготвени ”, сподели Цветанка Андреева.
Източник: glasnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР