Олимпик Марсилия се върна на втората позиция във френската Лига

...

Марсилия с голям обрат срещу Сент Етиен, пак излезе втори

Олимпик Марсилия се върна на втората позиция във френската Лига 1, откакто реализира изразителна победа с 4:2 при гостуването си на Сент Етиен в срещата от 30-ия кръг.

Дербито от два от най-популярните клубове във Франция трябваше да се изиграе в събота, само че бе отсрочено с 18 часа поради изобилен снеговалеж в източната част на страната.

Двубоят стартира чудесно за домакините, които поведоха още в 9-ата минута посредством Денис Буанга, само че тъкмо преди почивката Димитри Пайет изравни от дузпа.

Гостите от Марсилия поведоха за пръв път след час игра, когато бранителят на Сент Етиен Тимоти Колоджейчак си вкара автогол. Малко по-късно сенегалецът Бамба Диенг направи резултата 3:1 с гол от дузпа, а Амин Арит реши всичко с четвърти гол за марсилци в 73-тата минута.

Малко преди последния съдийски сигнал Люка Дуат оформи крайното 2:4.