Oборище(Панагюрище) взе живителни 3 точки в битката за оцеляване във

...

Оборище засили Созопол при аматьорите, остава в битката

Oборище(Панагюрище) взе живителни 3 точки в борбата за оцеляване във Втора лига след победно 3:1 като посетител на предпоследния Созопол.

Загубата пък бе съдбовна за домакините, които изпаднаха от състава на групата и следващата година ще играят при дилетантите.

Освен с 4-те гола мачът край морето беше обагрен и с 2 червени картона – по един за противниците.

Първото полувреме мина при равностойна игра, без доста забавни моменти. В 33-ата минута Грозданов засече с глава центриране на Мантаров, само че в страни от врата. 4 минути по-късно Никола Георгиев с удар от границата на наказателното поле откри долния ляв ъгъл на домакинската врата за 0:1.

В края на полувремето Мустафа стреля мощно от отдалеченост, само че вратарят на гостите съумя да избие в корнер.

Още с началото на втората част Созопол натисна своя противник, който в 58-ата минута остана и с човек по-малко. Втори жълт и надлежно червен картон получи Мартин Сандов. Секунди по-късно „ небесносините “ можеха да изравнят. Мирослав Иванов засече с глава центриране в наказателното поле, само че топката срещна дясната греда. Все отново, в 68-ата минута Мантаров центрира в наказателното поле на „ войводите ”, където Пешов с глава прати топката в мрежата за 1:1. 120 секунди по-късно численото тъждество на терена се възвърне, откакто Стоян Мантаров получи втори жълт и червен картон. Панагюрци нанесоха своя удар единствено за 120 секунди в края на мача.

В 85-ата минута бразилецът Фернандо Кавалканте вкара доста хубав гол, като с удар отвън наказателното поле откри горния ляв ъгъл.

След това пък Тодор Чаворски постави точка на разногласието, оформяйки крайното 1:3.

Източник: marica.bg