Ню Орлиънс Пеликанс спечелиха със 121:116 над Сан Антонио като

...

Торонто категоричен лидер на Изток

Ню Орлиънс Пеликанс завоюваха със 121:116 над Сан Антонио като посетители в дербито на Югозападната дивизия. Шпорите към момента са втори с 36 триумфа и 26 загуби, само че Ню Орлиънс към този момент се приближи единствено на една победа.

Мачът беше решен в интерес на гостите в последните три минути на мача, когато Сан Антонио нямаха никакви причини, с цел да се оправят с излизането на ЛаМаркъс Олдридж поради травма преди почивката.

За Пеликанс обаче изоставането в точките не е проблем, тъй като те към този момент имат седем такива случая след началото на 2018-а година. Антъни Дейвис вкара 26 точки и завоюва 15 битки за тях.

Вторият в Атлантическата дивизия Бостън победи на собствен терен Шарлът със 134:106, като Кайри Ървинг вкара 34 точки за три елементи игра. Аарън Бейнс вкара 12 точки и взе 10 битки, Джейлин Браун наниза 15 за Селтикс, включително 9 през четвъртия интервал.

Лидерът Торонто, който води и в цялата Източна конференция, се поздрави с триумф 117:104 при гостуването си на Орландо. ДиМар ДиРоузън означи 21 точки за успеха на канадците, Кайл Лоури прибави 17, както и 11 асистенции и 7 битки. Орландо също по този начин може да се похвали с 11 победа като посетител в последните си 13 срещи, а Паскал Сиакам добави 14 точки, 10 в последната четвърт.