Няма как да спестявате повече, ако не се научите да

...
Няма как да спестявате повече, ако не се научите да
Коментари Харесай

Железните финансови правила за 2021 година

Няма по какъв начин да спестявате повече, в случай че не се научите да печелите повече.

Първо обаче би трябвало да усъвършенстваме методите на икономисване. Всеки състоятелен човек ще ви каже, че тайната е в салдото.

Следните препоръки и правила ще ви оказват помощ да управлявате вярно финансите си през тази година:

1. Не мислете за парите.

Спестяването на парите сами по себе си не е благосъстояние. За да имате същинска изгода и да бъдете в действителност мъдри в ръководството на финансите си, инвестирайте – в обучение, в курсове, в здравето си. Тези сфери не се въздействат от инфлация и рано или късно ще ви се отплатят.

2. Бъдете уверени.

Независимо дали работите работата на фантазиите си, или се занимавате с нещо компромисно, до момента в който намерите това, което ще ви бъде на сърце, не губете убеденост. Ако не знаете нещо, научете го. Бъдете отдадени в това, което вършите даже да не ви харесва изключително. Така ще се научите да бъдете прецизни и виновни, ще добиете убеденост, че можете да се справяте в разнообразни области.

3. Изразявайте мнението си.

Родителите от време на време бъркат, като учат децата да не показват свободно мнението си и постоянно да се преценяват с другите. Възпитанието и уважението са доста значими, само че също толкоз значимо е да отстоявате себе си. Ако сте привикнали да си премълчавате и да се примирявате, ще бъдете такива и в работата си, и в персоналния си живот – ще се страхувате да желаете повече, да мечтаете смело, а постоянно ще се задоволявате с това, което имате.

4. Не се поддавайте на изкушенията.

Ако можете, не харчете непотребни пари. Опитайте се да устоите на рекламите, които ви заливат в обществените мрежи. Затворете прозореца с облеклата, в случай че не ви трябват сега. Дори да се преборите за нарастване на заплатата, какъв е смисълът, в случай че дружно с него се усилят и разноските ви? Опитайте се да харчите пари единствено за това, което в действителност ви е належащо. Например нужно ли е да взимате скъпа кола на погашение, в случай че ще я карате до магазина и назад?

5. Мечтайте за нещо свое.

Ако желаете да развивате личен бизнес, би трябвало да свикнете с мисълта, че времето ви за това ще бъде след работното. Тоест ще крадете от времето си за отмора, а може би и за сън. Ако същински сте запалени по концепцията обаче, това не би трябвало да ви тежи, а да влагате сърце и душа и да нямате самообладание да видите по какъв начин концепциите ви се разрастват и получават все по-голям смисъл. Ако не чувствате сходно нещо, а работата ви тежи и изморява, може би не е това вашето занятие.

Четете продължението ТУК.

Източник: obekti.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР