Новият лидер в Югозападната Трета лига - Беласица Петрич, записа

...

Беласица се качи на върха след осма поредна победа

Новият водач в Югозападната Трета лига - Беласица Петрич, записа осми следващ триумф в шампионата. Бела надделя с 2:0 Надежда Доброславци при гостуването си в среща от 22-ия кръг.

Головете бяха маркирани от Аспарух Смилков през първата част и Живко Димитров, които бе прецизен след почивката. Смилков се разписа с удар от близко, до момента в който Димитров вкара, откакто остана самичък против вратаря.

На неприятния терен гостите бяха цялостни господари на терена и изцяло справедливо записаха шести следващ триумф като посетител. Освен това вратарят Кирил Георгиев записа нова “суха” мрежа, като към този момент пет следващи мача отборът на Бела не е допускал гол. А в последните осем мача единствено веднъж топката попадна във вратата на отбора от Петрич.

Беласица към този момент е преди всичко с 53 точки, като води с две пред Балкан Ботевград, който е с мач по-малко. Съставът на Надежда заема 17-то място с 21 точки.