Новакът във Висшата волейболна Лига ВК Сливнишки герой (Сливница) прегази

...

Отборът на Мартин Стоев хвърли бомбата за КУпата на България

Новакът във Висшата волейболна Лига ВК Сливнишки воин (Сливница) прегази елитният ВК Арда (Кърджали) с 3:1 (30:28, 25:19, 22:25, 25:18) , дуел от II кръг на шампионата за Купата на България по волейбол Сезон 2017/2018.

Неочаквано за мнозина, само че изцяло закономерно поради отличното показване на новосъздаденият план на Мартин Стоев, в Зала „ Арена Сливница” водените от неговият татко Стоян Стоев волейболисти изнесоха едно шоу пред въпреки и малобройната аудитория, в което хем преобладаваха, хем някак си дадоха и късмет на Арда да се бори до последно в два от геймовете, и даже подариха един гейм на съперника си, в който водеха с 5 точки, когато бяха на една от завършването му.

Самият дуел стартира с вихрено движение на надъханите сливничани, които поведоха с 10 точки разлика, само че в края на гейма гостите сътвориха взлом, който докара до 5 следващи точки и гневна гонитба в края му, като Сливнишки воин въпреки всичко го взе с 30:28.

Втората част обаче бе взета небрежно от домакините с 25:19, като Арда единствено за малко се опълчи в средата на гейма.

Когато всички чакаха чиста победа за отбора от Сливница, Гостите от Арда съумяха да надделеят в края и го завоюваха с 25:22.

Истинско шоу в четвъртият гейм, което спретнаха капитанът Вили Йонев и компания, донесе победа с 25:18, като на моменти публиката видя един атрактивен волейбол, който бяха следили единствено по малкия екран и на мачове на националният ни отбор.

Така сливничани чакат жребия за идващият кръг а Арда пък приема в края на седмицата Марек Юнион-Ивкони в опит да вземат първа победа пред родна аудитория този сезон.
Инфо и фотоси: Бисер Тодоров
Купа на България | Втори кръг 1 Кръг 12-12-2017 18:00 Черноморец Бяла - 2008 Черно море Христо Борисов
Варна, България 0:3 24:26 19:25 14:25

Подробности 12-12-2017 18:00 Дея спорт Бургас Марек Юнион-Ивкони Младост
Бургас, България 1:3 27:29 24:26 25:21 12:25
Подробности 12-12-2017 18:00 Град Миньор Гара Орешец
Белоградчик, България 0:3 14:25 18:25 16:25

Подробности 12-12-2017 18:00 Сливнишки воин Арда Спортна зала
Сливница, България 3:1 30:28 25:19 22:25 25:18
Подробности 12-12-2017 18:00 Дунав Ботев Луковит Дунав