Новак Джокович стана първият осминафиналист на турнира Мастърс 1000 в

...

Новак Джокович победи Жереми Шарди в първия си мач в Шанхай

Новак Джокович стана първият осминафиналист на шампионата " Мастърс " 1000 в Шанхай. Сърбинът победи за дванадесети път французина Жереми Шарди. Срещата приключи при резултат 6-3, 7-5 и продължи 1 час и 23 минути.

Резултати от първия кръг на
Резултати от първия кръг на " Мастърс " 1000 в Шанхай

Шампионите от Пекин и Токио не престават напред

Джокович няма точки за отбрана до края на годината и може да я приключи като №1. Негов противник в третия кръг ще бъде спечелилият от дуела Марко Чекинато (Италия) - Хьон Чун (Южна Корея). Ноле има да си връща на Чекинато, който го отстрани в героичен мач на четвъртфинала на " Ролан Гарос " през юни.

Италианец сътвори сензация на
Италианец сътвори сензация на " Ролан Гарос "! Изхвърли Новак Джокович от шампионата

Марко Чекинато победи със 7:6 (7:4)

Шарди създаваше усещане за равноценност в мача и беше продънен за повторно едвам в последния гейм на втория сет. Пред това двамата направиха няколко доста красиви разигравания.

Австралиецът Матю Ебдън сервира сензацията, като отстрани международния №7 Домини Тийм (Австрия) след 6-4, 6-7(8), 7-6(4), Двубоят се реши в два тайбрека.

В третия приключил мач от втория кръг Петер Гойовчик (Германия) в профил, също след два тайбрека, първата ракета на Унгария Мартон Фучович с 6-4, 6-7(3), 7-6(5).