Нов силен мач направи българската надежда Преслав Боруков за втория

...

Български талант отново бележи за "Шефилд Уензди"

Нов мощен мач направи българската вяра Преслав Боруков за втория тим на " Шефилд Уензди ". Toй наниза три от петте гола за триумфа с 5:1 над " Корби " в контрола, а също по този начин подаде и за първото попадение в мача. Гостите от Шефилд Уензди откриха резултата в 11-ата минута, когато центриране от ляво откри Боруков.

Роденият през 2000-ата година в София футболист върна към съотборника си Лиъм Уолдък, който не сбърка за 0:1.

В 16-ата минута Боруков направи 2:0, откакто получи пас от дълбочина и самичък против вратаря съумя да го преодолее. Той се разписа по-късно за 3:0 в 43-ата минута, откакто отбраната на домакините не се ориентира при меле и отбила се от гредата топка. В 62-ата минута пък направи 4:0, засичайки от близко подаване от дясно.

До края на мача гостите от " Шефилд Уензди " U23 направиха 5:0, а домакините напълно най-после оформиха провалянето
си на 1:5.

С тези три гола Преслав Боруков към този момент има пет попадения от началото на подготовката с отбора до 23 години.
Източник: btvnovinite.bg