Норвежкият шампион Бодьо/Глимт взе много ценна преднина след първия мач

...

Норвежкият шампион срази Динамо Загреб отвъд Полярния кръг

Норвежкият първенец Бодьо/Глимт взе доста скъпа преднина след първия мач в плейофите преди груповата фаза на Шампионска лига. Скандинавският отбор победи с минималното 1:0 хърватския отличник Динамо Загреб.

През първите 45 минути Бодьо бе надалеч по-активният отбор и справедливо откри. Попадението за „ жълтите “, оказало се и само в срещата, означи Амал Пелегрино в 37-ата минута. Йоел Мвука центрира доста добре в наказателното поле, където Пелегрино стигна пръв до кълбото и с глава го прати в мрежата на Доминик Ливакович.

През второто полувреме функциите се размениха и Динамо, който в предишния кръг в профил българския първенец Лудогорец, се впусна в офанзиви.

Гол на тарана Бруно Петкович в 71-ата минута не бе зачетен поради засада. Хърватският национал имаше и страхотна опция четири минути преди края на постоянното време, когато бе изведен самичък против Никита Хайкин, само че прати топката около лявата греда.

По този метод цялата конспирация се резервира за реванша, който е идната сряда на "Максимир ".