Норвегия спечели за рекорден осми път титлата на Европейското първенство

...

Норвегия спечели рекордна осма европейска титла в женския хандбал

Норвегия завоюва за рекорден осми път купата на Европейското състезание по хандбал за дами в Дания. Скандинавките детронираха на финала в Хернинг защитаващия трофея отбор на Франция с 22:20 (14:10).

Възпитаничките на исландския познавач Торир Хергейрсон позволиха закъснение от 2:4 първоначално, само че в следствие откриха играта си и седем минути преди почивката обърнаха до 11:6. След почивката французойките съумяха последователно да съкратят пасива си и в 50-ата минута стигнаха до равнене при 17:17, а малко по-късно даже поведоха с 19:18.

При 20:20 в последните три минути и половина Норвегия игра солидно в отбрана и съумя да вкара още два гола, което донесе триумфа на тима. С по 4 гола за триумфа се отличиха Нора Мьорк, Вероника Кристиансен и Стине Скогранд. Полета Фопа беше най-резултатна за Франция с 5 попадения.