Нидерландия е първият четвъртфиналист на Мондиал 2022, след като надви

...

Лалетата на 1/4 финал след 3:1 над САЩ

Нидерландия е първият четвъртфиналист на Мондиал 2022, откакто надделя Съединени американски щати с 3:1 в в първи осминафинален дуел, в който янките играха, само че лалетата биха.

Нидерландия чака спечелилия от дуела Аржентина – Австралия, който се играе довечера от 21 ч. б.в.

Мемфис Депай откри в 10-а минута. Дейли Блинд удвои в добавеното време на първото полувреме.

Резервата Хаджи Райт върна янките в играта с благополучен гол в 76-а, само че Дензел Дъмфрийс постави точката  в 81-а.

Американците играха близо две-трети от времето с топката, само че и шансът и опитът не бяха на тяхна страна.

Още в 3-ата след центриране отдясно капитанаътКристиян Пулишич беше изведен зад отбраната на Нидерландия, само че пропусна самичък против Андийс Ноперт.

Този пропуск се оказа съдбовен!

В 10-а лалетата откриха резултата още при първата си офанзива към вратата на янките.

Дензел Дъмфрийс центрира остро към точката на дузпата, а Мемфис Депай не елементарни на Мат Търнър за 1:0.

В 43-а още веднъж пристигна късмет за американците. Уеа изстреля топедо от към 20 метра, само че Ноперт съумя да избие.

В самия завършек на първата част лалетата нанесоха пагубен удар.

След тъч и няколко неточности Дъмфрийс още веднъж центрира съвършено за присъединилия се Дейли Блинд, който вкара за 2:0.

В 75-а минута Съединени американски щати изпусна още веднъж голям късмет.

След неточност при връщането на топката към Андрийс Ноперт на Мемфис Депай, Хаджи Райт изпревари вратаря, само че си поведе мощно и топката, въпреки всичко съумя да я насочи към вратата, само че тя бе избита на гол линията.

Само минута по-късно шансът обаче се усмихна за отбора на Грег Бергхалтер. След мощно центриране отдясно Хаджи Райт закачи топката, а тя при цялостна случайност влезе в далечния ъгъл на вратата на Ноперт, като трансферира вратаря на лалетата.

В 81-а минута обаче лалетата сложиха точка.

След статично състояние топката се оказа в Дейли Блинд, който откри с съвършено центриране на задната греда Дензел Дъмфрийс за 3:1.

Янките продължиха с щурма си, само че нямаха и късмет в добавеното шестминутно продължение.
Източник: plovdiv-online.com