Нейт Ванс, братовчед на американския вицепрезидент Джей Ди Ванс, който

...
Нейт Ванс, братовчед на американския вицепрезидент Джей Ди Ванс, който
Коментари Харесай

Братовчед на Джей Ди Ванс: Ние сме полезните идиоти на Путин

Нейт Ванс, братовчед на американския вицепрезидент Джей Ди Ванс, който се е бил на фронта в Украйна като доброволец, в този момент обществено осъди администрацията на президента Тръмп за отношението към украинския президент Володимир Зеленски, оповестява. 

„ Ние сме потребните идиоти на Владимир Путин “, сподели Нейт Ванс пред френския вестник „ Le Figaro ” и съобщи, че Джей Ди Ванс в никакъв случай не е опитвал да се свърже с него, с цел да разбере истината за войната.

Бивш американски морски пехотинец, Нейт Ванс споделя, че е отпътувал като доброволец в Украйна в механизирания украински батальон „ Вълците на Да Винчи “

след нашествието на Русия в Украйна на 24 февруари 2022 година



Той споделя, че е бил притеглен от Украйна от любознание и предпочитание за завършения, само че също по този начин е почувствал мощна потребност да помогне – без значение дали с логистика или здравна поддръжка. „ Можех да видя по какъв начин историята се написа пред очите ми и желаех да бъда част от това “, изяснява Нейт Ванс.

Той споделя, че се е бил в някои от най-кървавите борби на войната, в това число тези в Купянск, Бахмут, Адеевка и Покровск. Нейт Ванс разкрива, че се е върнал от Украйна през януари, преди братовчед му да се закълне като вицепрезидент, добавяйки, че е било прекомерно рисковано да остане.

„ Не можех да пожертвам да ме заловят “ ,

споделя той.

Нейт Ванс сподели, че когато вицепрезидентът на Съединени американски щати подлагал на критика помощта за Украйна, той се опитал да убеди себе си, че братовчед му го е направил, „ с цел да угоди на избран електорат, че това е политическа игра “. „ Но това, което направиха на Зеленски, беше безусловно недобросъвестна засада “, добави той.

Бившият морски пехотинец сподели, че е отчаян от позицията на братовчед си по отношение на Украйна и че Джей Ди Ванс в никакъв случай не се е опитвал да се свърже с него, с цел да разбере истината за войната.

„ Това, че съм част от фамилията ти, не значи, че ще приема да избиваш другарите ми “,

безапелационен е Нейт Ванс.

„ Бях доста отчаян. Когато Джей Ди оправда недоверието си към Зеленски с „ отчетите “, които е виждал, мислех, че ще се задуша. Собственият му братовчед беше на фронтовите линии. Можех да му кажа истината, без превземки, без да имам някакъв персонален интерес. Той в никакъв случай не се опита да научи освен това “, изяснява Нейт.

„ Доналд Тръмп и братовчед ми очевидно имат вяра, че могат да успокоят Владимир Путин. Те бъркат.

Руснаците няма да не помнят нашата поддръжка за Украйна “ ,

добави Нейт Ванс.



На 28 февруари президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп и Джей Ди Ванс се скараха грозно със Зеленски в Белия дом. По време на срещата американските водачи упрекнаха водача на Украйна в пренебрежение към Съединени американски щати и споделиха, че Украйна няма останали лостове за въздействие.

Малко по-късно администрацията спря военната помощ за Украйна – в това число шерването на разследваща информация в действително време, което беше от решаващо значение за интервенциите на бойното поле на Киев – като част от по-широкото изпитание да окаже напън върху Зеленски за договаряния за преустановяване на войната.

Коментарите на Нейт Ванс отразяват опасенията на тези, които имат вяра, че администрацията на Тръмп е била прекомерно благосклонна към съветския президент

Владимир Путин по време на мирните договаряния.

Съединени американски щати и Украйна ще проведат договаряния в Саудитска Арабия във вторник (11 март). Министерството на външните работи на Саудитска Арабия съобщи, че кралството се е заело да преследва „ дълготраен мир за преустановяване на украинската рецесия “.

По темата
Източник: vesti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР