Неизвестно досега споразумение между Apple и китайките власти от 2016

...
Неизвестно досега споразумение между Apple и китайките власти от 2016
Коментари Харесай

Apple е имала тайно споразумение с Китай за 275 млрд. долара

Неизвестно до момента съглашение сред Apple и китайките управляващи от 2016 година беше разкрито от изданието The Information. С оценения на 275 милиарда $ петгодишен контракт сред софтуерния колос и китайска държавна организация изпълнителният шеф Тим Кук е целял да избегне регулаторни спънки пред активността на компанията в страната. Споразумението включва съдействие с локални бизнеси и директни вложения в китайски компании, както и партньорство в областта на науката и технологиите, твърди изданието, базирайки се на изявленията и фирмени документи.

През 2016 година продажбите на Apple в Китай спадат със 17%, откакто компанията попада под прицела на китайските регулатори. Според The Information активността на услуги като App Store, Apple Pay и iCloud е била застрашена. Тогава Кук е почнал да лобира измежду китайски държавни чиновници, като при едно от визитите му в страната е реализирано съглашение с Националната комисия за развиване и промени, което е осигурило на Apple благоразположението на управляващите.
Инвестиции в подмяна на мира
Компанията се е съгласила да употребява повече съставни елементи от китайски производители, да си сътрудничи с локални софтуерни компании и университети, както и да прави директни вложения в софтуерни бизнеси в страната. Apple се заела също по този начин да помогне за развиването на китайската IT промишленост, да предизвиква науката, технологиите, образованието и опазването на околната среда. В подмяна китайската страна е предложила да обезпечи " нужната поддръжка и помощ " за компанията. Трансферът на технологии против достъп до пазар провокира остри дипломатически търкания сред Китай и неговите търговски сътрудници, само че доста компании го одобряват като изискване за правене на бизнес.

Освен въпросната договорка Apple e правила и други взаимни отстъпки с китайките управляващи, с цел да облекчи изискванията за бизнеса си, написа The Insider. Китайска държавна организация е изисквала Apple Maps да направи островите Диаою и Сенкаку да наподобяват огромни на картата даже при понижаване на общия мащаб. В противоположен случай регулаторите нямало да одобрят Apple Watch, сочат представени вътрешни документи. В последна сметка компанията изпълнила настояванията.
Реклама Изпълнени задължения
Американката софтуерна компания наподобява значително е спазила своята част от сделката. През последните години Apple подписа договорка с най-големия производител на вятърни турбини в Китай (Xinjiang Goldwind Science and Technology), реалокира там интервенции на iCloud и сътвори капиталов фонд за 300 млн. $ за чиста сила в страната. Освен това компанията отвори още 11 търговски обекта в континентален Китай и включи китайския Luxshare Precision Industry в производството на iPhone 13. През 2016 година Apple влага 1 милиарда $ в китайката компания за споделено пътешестване Didi.

Бизнесът на Apple в Китай се развива добре напоследък. Компанията регистрира рекордните 68 милиарда $ доходи от страната през 12-те месеца до септември, а близо една пета от общите продажби на Apple се осъществят на китайския пазар. Решението на Кук да резервира съглашението в загадка от акционерите обаче може да му донесе неприятности.
Етикети Персонализация
Ако обявата Ви е харесала, можете да последвате тематиката или създателя. Статиите можете да откриете в секцията
Тема Свят
Източник: capital.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР