Нефтохимик Бургас се класира за полуфинал за титлата в Суперлигата

...

Нефтохимик си усложни живота, но си свърши работата по трудния начин срещу Добруджа

Нефтохимик Бургас се класира за полуфинал за купата в Суперлигата по волейбол, откакто в профил Добруджа с 3:2 гейма (25:23, 25:23, 15:25, 29:31, 15:13) като посетител. Така двукратните първенци завоюваха серията с 2:0 и чакат спечелилия от мача Левски София - Дунав Русе.

Гостите от Бургас завоюваха първите два гейма, които измъкнаха с две точки разлика. В тези случаи решителните намеси на Мирослав Градинаров и на Георги Братоев си споделиха тежката дума. Домакините се върнаха в конфликта, като го докараха до тайбрек. Там обаче още веднъж класата на Братоев наклони везните в интерес на алените от Бургас.

Жани Желязков приключи дуела за първенците с 19 точки, а Илия Петков добави 18. За домакините от Добрич Жулиен Георгиев осъществя стремглавите 32, а Светослав Арнаудов добави 11.

В другата 1/4-финална среща Монтана реализира лесна втора победа над Марек и още веднъж го победи с 3:0 гейма (22, 14, 20). Монтанчани чакат съперника от срещата Хебър - Локомотив Пловдив, с цел да научат противника си на 1/2-финала.

За монтанчани най-резултатен бе Максим Сапожков с 18 точки, а Стефан Чавдаров завърши с 9. За противника Димитър Дулчев записа максимален актив - 9 точки (1 блокада).