Не знам колко от вас си дават сметка, че снощи

...
Не знам колко от вас си дават сметка, че снощи
Коментари Харесай

Тъпанарът Тръмп

Не знам какъв брой от вас си дават сметка, че нощес – въпреки и единствено от диванчето пред тв приемника – станахме очевидци на в действителност неповторимо събитие.От тези, които трансформират хода на историята (без никой да е предполагал това).Никога до момента американски президент (и неговият солташ…ъъъ…вицепрезидент) не са се държали толкоз безочливо и скандално по време на публична дипломатическа среща в Белия дом.В интерес на истината, президента Зеленски също наруши дипломатическия протокол.Вместо да кима с схващане, да гледа унило в пода, да „ подвие коляно “ (to bend the knee), както всички чакаха и да трепери пред силата и мощта на Големия Бял Баща……той избра да се държи като мъж. С достолепие.Да покаже кураж, какъвто до момента освен Белия дом не е виждал.Да бъде НЕБЛАГОДАРЕН… (за благодарността – малко по-късно).Не знам и какъв брой от вас знаят, че по време на така наречен “Студена война ” (1947 – 1991), Президентът на Съединени американски щати – който и да е той – се снабдява и с една неофициална купа: „ the leader of the free world “.Снощи, посмешището Доналд Тръмп дефинитивно сдаде тази купа – на водач на свободния свят.И както всичките си нелепости до момента – направи го зрелищно, обществено и без самия той да схваща какъв брой доста се е изложил.Не без съображение, в този момент можем самоуверено да заявим, че водачът на свободния свят е един дребничък някогашен комедиант, станал президент на страната си съвсем на смешка.И когато – доскоро повече от 3 години – неговата страна беше вероломно нападната от могъщия си комшия, водачите на този (уж) свободен свят се надпреварваха да му оферират политическо леговище.И аероплан – с който да избяга.Тогава същия този дребен човек сподели огромното си сърце. И им отговори: “Не ми би трябвало транспорт – дайте ни муниции, с цел да се пазиме! ”А в този момент за БЛАГОДАРНОСТТА, която оранжевия смешник толкоз държеше да получи на тепсия (барабар с редките метали на една воюваща страна, което си е чисто мародерство).Не знам дали знаете – или помните – че след разпадането на Съюз на съветските социалистически републики през 1991 година Украйна се оказва третата нуклеарна мощ.На територията й има над 1 900 стратегически нуклеарни ракети и хиляди тактически нуклеарни оръжия.По силата на така наречен Будапещенския меморандум, подписан на 5 декември 1994 година сред Украйна, Русия, Съединени американски щати и Англия, до края на 1996-та година Украйна предава ВСИЧКИТЕ си нуклеарни оръжия на Русия – за заличаване.В подмяна на това, Русия, Съединени американски щати и Англия ГАРАНТИРАТ, че:1. Ще почитат независимостта и суверенитета на Украйна в границите на нейните съществуващи граници.2. Ще се въздържат от потребление на мощ или закани против териториалната целокупност на Украйна.3. Няма да употребяват стопански напън, с цел да оказват въздействие върху политиката на Украйна.4. Ако Украйна стане обект на експанзия или опасност от страна на друга страна, страните по меморандума се ангажират да търсят незабавни дейности посредством Съвета за сигурност на Организация на обединените нации за подкрепяне на Украйна.Как Русия съблюдава всичките тези поети обещания видя целия свят.Но в случай че още не сте го осъзнали, по силата на това съглашение Съединените Американски Щати са ДЛЪЖНИ да оказват помощ на Украйна при положение на експанзия.И – преди оранжевия смешник да застане отпред на Съединени американски щати – те го правеха.Мудно, постепенно и от време на време със скърцане на зъби – поради тежката си бюрократична машина и немалкото политици с разбирания като на настоящия водач на мародерския свят.Но въпреки всичко го правеха.БЕЗ да изискват признателност.Зеленски въпреки всичко им благодари. И по време на въпросната историческа среща, и след нея – в преднамерено изказване, в което нито един път не си разреши да наруши положителния звук и да каже истината: че света сега се ръководи от двама самозабравили се дърти егоманиаци.(Владимир Путин и Доналд Тръмп)САЩ също би трябвало да му благодарят. И ще го създадат. След време…Защото – с помощта на този дребен огромен човек – Америка в действителност получи късмет за свое същинско възобновление.Като всяко възобновление, то ще мъчно, дълго и мъчително.Лично аз напълно до неотдавна преценявах възможностите този подлудял свят да се излекува от личната си полуда за доста, доста нежни.След снощната среща, вярата ми порасна с едно синапено зрънце.А както знаете – Надеждата умира последна.Преди нея си отиват Свободата, Човечността и човешкото Достойнство.(но единствено в случай че им позволим)
Източник: plovdiv-online.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР