Най-голямата икономика в ЕС се превръща в най-големия проблем за

...
Най-голямата икономика в ЕС се превръща в най-големия проблем за
Коментари Харесай

Германия обединява усилия, за да спре края на бензиновия автомобил

Най-голямата стопанска система в Европейски Съюз се трансформира в най-големия проблем за блока.

В устрема си да отбрани водещата си промишленост от тежката смяна, обвързвана с бракуването на колите с мотори с вътрешно горене, Германия блокира окончателното утвърждение на законодателството на Европейския съюз за възбрана от 2035 година на продажбата на нови коли с излъчвания на CO2.

Това води до комплициране на напъните на Европейски Съюз за понижаване на парниковите газове от превоза - основна част от устрема му да стане безпристрастен във връзка с климата до 2050 година Това също по този начин провокира предизвестия, че сходна твърда тактичност може да даде неприятен образец на други страни от Европейски Съюз, които са подготвени да се изправят до стената, с цел да защитят това, което считат за основни национални ползи, написа в собствен разбор " Политико ".

Забраната на моторите с вътрешно горене в Европейски Съюз изглеждаше подготвена. Както Европейският парламент, по този начин и страните от Европейски Съюз в Съвета бяха постигнали единодушие за закон, който ще забрани от 2035 година нататък продажбата на нови коли и микробуси, отделящи излъчвания на CO2, като трансформира електрическите транспортни средства в норма. Министрите на Европейски Съюз трябваше да дадат дефинитивно утвърждение във вторник - само че тогава Германия се опълчи.

Причината: Свободната демократическа партия (СвДП), една от трите партии в ръководещата коалиция на Германия, желае Европейската комисия да включи в законодателството малка врата, която да разреши продажбата на коли с мотори с вътрешно горене, стига те да употребяват така наречен електронни горива. Тези синтетични горива са неутрални във връзка с климата, само че за производството им се изисква доста повече сила, в сравнение с за зареждането на електрически автомобил.

" Ситуацията е неприемлива ", съобщи Паскал Канфин, френски евродепутат от партията на президента Еманюел Макрон, който ръководи комисията по околна среда на Европейския парламент и води договарянията по законодателството за нулевите излъчвания.

" Не е задоволително една страна да се отхвърля от думата си. Германия утвърди договорката ", сподели Канфин пред кореспонденти и прикани немския канцлер Олаф Шолц да не влиза " в историята на Европа като индивида, умъртвил " зелената договорка ".

Въпреки това СвДП упорства за дерогация на закона на Европейски Съюз, като се базира на нуждата от " отвореност " към новите технологии. След поредност от мъчителни провали на районните избори предходната година Свободните демократи трансфораха спасяването на мотора с вътрешно горене - важен знак, само че и главен източник на работни места - в главен политически приоритет.

Въпреки че ръководителят на Европейска комисия Урсула фон дер Лайен се срещна с немското държавно управление в неделя, с цел да упорства за компромис, в понеделник Шолц даде да се разбере, че Берлин няма да отстъпи, до момента в който Комисията не показа предложение за включване на електронните горива в законодателството за 2035 година

" Правителството е единно в упованието си, че Европейската комисия... ще направи предложение, ориентирано към метода, по който електронните горива могат да се употребяват след 2035 година ", сподели канцлерът.

" Хазартна игра с доверието ”

Заедно с Италия, Полша и България, които също показаха възражения против закона на Европейски Съюз, Германия може да образува блокиращо малцинство, което да попречи на Европейски Съюз да одобри мандат за нулеви излъчвания.

Въпреки това не всички в Берлин считат, че това е добра концепция - изключително екологичните Зелени, които също са част от ръководещата коалиция.

" Винаги е мъчно, когато внезапно се появи друго мнение преди последните няколко метра ", оплака се зеленият народен представител Антон Хофрайтер, ръководител на Комисията по европейските въпроси в Бундестага. " По този метод Германия слага на карта и доверието на европейско равнище. Това по принцип не трябва да се прави, без значение от наличието на въпроса ".

Действията на Берлин провокират паника и в Брюксел. Съществува " боязън, че страни като Полша ще стартират да употребяват същата тактичност, че настоящето държание на Германия легитимира офанзивите против други климатични досиета ", съобщи посланик от страна от Европейски Съюз, стремяща се към по-амбициозни дейности във връзка с изменението на климата.

Расмус Андресен, народен представител от Зелените в Европейски Съюз от Германия, също предизвести, че Берлин основава казус, с който " в този момент ще се злоупотребява от други страни от Европейски Съюз, само че и от участници в Европейския парламент, които желаят да се отърват от Зелената договорка. Ето за какво съглашението сред Комисията и немското държавно управление в този момент става извънредно значимо и политически значимо. "

Андресен означи, че в предишното Германия е упреквала страни като Полша и Унгария, че са взели Европейски Съюз за пленник и заплашват да блокират законодателството в борбите си с Брюксел за върховенството на закона.

" Дяснопопулистките държавни управления като това в Италия да вземем за пример или сигурно в Полша или Унгария, несъмнено, ще ни копират в бъдеще, в случай че вземат избрани въпроси за заложници и настояват, че други вършат същото ", сподели депутатът от Зелените.

" Просто би трябвало да разберете, че Германия, несъмнено, не е просто някаква страна, а най-голямата и стопански най-силна страна - членка на Европейски Съюз, към която другите страни гледат с положително око и постоянно се ориентират в някаква степен ", сподели той. " Ето за какво това е извънредно проблематично и може да докара до обстоятелството, че надеждността, която е доста значима за европейската народна власт, в бъдеще ще бъде малко по-малко обезпечена. "

Различни позиции

СвДП оспорва, че с блокадата в последния миг заплашва репутацията на Германия.

" Би било подвеждащо от полемиката за края на мотора с вътрешно горене да се вършат изводи за надеждността на Германия в Европа ", съобщи партийният началник Торстен Хербст. " Сегашният спор е естествен развой на договаряния. "

Партията споделя, че Берлин е дал единствено авансово утвърждение на съглашението за 2035 година предходната година, тъй като е схванал, че Комисията ще предложи метод за включване на електронните горива. Сега той декларира, че се усеща измамен, тъй като Комисията не е направила това.

" Искаме юридически правилник от Европейската комисия, тя ни го дава обещание, по-късно не го прави и е сюрпризирана, че ние просто не се съгласяваме ", съобщи предходната седмица министърът на превоза Фолкер Висинг, член на СвДП.

Въпреки че стопански демократичната партия твърди, че се пробва да отбрани производителите на коли, промишлеността е доста по-двусмислена във връзка с тактиката на Берлин.

Търканията за изискванията на възбраната до 2035 година основават " неустановеност измежду потребителите, само че и в промишлеността, която влага в електрически автомобили, акумулатори и инфраструктура за зареждане ", сподели Мартин Сандер, общоприет управител на „ Форд ” в Европа. Компанията е поела ангажимент да премине напълно на електрическо задвижване от 2026 година Нейният съперник „ Фолксваген ” - най-големият производител на коли в света, има за цел да прекрати европейското произвеждане на коли с мотори с вътрешно горене до 2033 година /БГНЕС
Източник: bgnes.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР