Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна в третия кръг на

...

Пиронкова отпадна на турнира в Мелбърн след поражение от Серина Уилямс

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна в третия кръг на шампионата " Яра Вали Класик " в Мелбърн с награден фонд 442020 $.

Пиронкова загуби от някогашната номер 1 в света и 23-кратна шампионка от шампионатите от Големия шлем Серина Уилямс (САЩ) с 1:6, 4:6 за 74 минути на " Маргарет Корт Арина ".

Петата в схемата Уилямс, която е 11-а в международната класация сега, доминираше в първия сет. 39-годишната американка стартира с пробив, а по-късно си обезпечи първата част със серия от четири следващи гейма.

Във втория сет Пиронкова беше много по-равностойна и съумя да окаже по-съществена опозиция. До десетия гейм пробиви нямаше, а в него 33-годишната пловдивчанка избави три мачбола и пропусна два геймбола, след което Уилямс въпреки всичко победи.

Американката имаше съществено преимущество на сервис, като пласира 6 аса, взе 32 от 41 разиграни точки при личното си подаване и не даде нито една опция за пробив на съперничката си.
Източник: mediapool.bg