Научноизследователският център по енергиен бизнес и инфраструктура към Катедра Икономика

...
Научноизследователският център по енергиен бизнес и инфраструктура към Катедра Икономика
Коментари Харесай

Икономическият министър открива форум, посветен на енергийната трансформация

Научноизследователският център по енергиен бизнес и инфраструктура към Катедра " Икономика на превоза и енергетиката " на Университета за национално и международно стопанство (УНСС) в София провежда през днешния ден теоретичен конгрес " Енергийната промяна в България в подтекста на проекта RePowerEU ", взаимно със Съюза на икономистите в България и Министерство на стопанската система и промишлеността, оповестиха от висшето учебно заведение.

Форумът ще стартира в 10:00 часа в Голяма конферентна зала в УНСС и ще бъде открит от Никола Стоянов  Никола Стоянов Никола Стоянов е роден през 1976 година в София.   Завършва „ Право “ в Софийския университет, длъжностен министър на стопанската система и промишлеността, и проф. доктор Димитър Димитров, ректор на университета.

Форумът включва два панела, като в тях ще вземат присъединяване представители на управленията на " Електроенергиен систематичен оператор " ЕАД, Държавна консолидационна компания, Българска федерация на индустриалните енергийни потребители, Институт за енергиен мениджмънт, Министерство на стопанската система и промишлеността, Институт за стопански проучвания към Българска академия на науките, Българска асоциация в атомната промишленост, Съюза на икономистите в България, Българско геополитическо сдружение, вложители и учени от разнообразни структури в страната и чужбина. 

Ръководител на плановата самодейност е доцент доктор Владимир Зиновиев, шеф на Научноизследователския център по енергиен бизнес и инфраструктура към катедра " Икономика на превоза и енергетиката " на УНСС. За значимостта на форума той акцентира: " Планът RePowerEU не е насочен единствено към енергийната промишленост, а директно ще повлияе на всеки бранш на стопанската система ни през идващите 15 години ".

С оглед нуждата от бърза реакция от страна на България в подтекста на проекта RePowerEU и отразяването на заложените в него цели в обновените версии на националния проект за възобновяване и резистентност ще се дискутират следните тематики:

·       Зеленият амоняк и различни горива в процеса на енергийна промяна

·       Въздействието на проекта RePowerEU върху българската електроенергийна система

·       RePowerEU и конкурентоспособността на енергоинтензивната промишленост

·       Въглищата и енергийната сигурност в подтекста на RePowerEU – особености на българския метод

·       Замяна на доставките от " Газпром " и дълготрайните вероятности за диверсификация

·       Зелената договорка и ускоряването на енергийния преход посредством проекта RePowerEU

·       Българската стопанска система в новата енергийна пазарна действителност: императиви за промени

·       Ролята на проекта RePowerEU в развиването на българската индустрия
Източник: novini.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР