Националният отбор на Съединените щати ознаменува пълната си доминация срещу

...

САЩ сгази домакина на Световното по хокей

Националният тим на Съединените щати ознаменува цялостната си доминация против Дания с победа с 4:0 в мач от международното състезание по хокей на лед, което се организира точно в европейската страна.

Чехия пък победи Словакия с 3:2 след продължение, а Република Корея записа дебют на най-големия хокеен конгрес с проваляне с 1:8 против Финландия.

В други мачове от международното състезание, Франция победи Беларус с 6:2 и преодоля по отговарящ метод разгромното 0:7 против Русия в група "А ". Латвия надделя Норвегия с 3:2 след продължение, по какъвто метод и Швейцария се наложи против Австрия.

След като завоюваха първия си мач против Канада с дузпи, американците имаха надалеч по-лесна задача против Дания и не се затрудниха. Вратарят Кийт Кинкайд, който избави 40 удара против любимците на международното състезание, този пък се намеси 20 пъти за първия си шътаут.

"Днес се усещах във форма. Може би бях по-добър и от вчерашния мач ", сподели след срещата Кинкайд.

Уил Бътчър и Крис Крайдър записаха по гол и асистенция за американците, а Крайдър отрази доста рисков изстрел на Куин Хюз при числено преимущество за датчаните и резервира резултата 2:0.

Кам Аткинсън повиши на 3:0 след добавка, а минути по-късно американците не позволиха гол при неналичието на двама осъдени хокеисти. Ник Йенсен пък оформи крайното 4:0 в последната третина.

Дмитрий Яскин вкара за успеха на Чехия след продължение против тима на Словакия, който изравни 10 секунди преди сирената в третата част посредством Мартин Некас. Себастиан Ахо пък се разписа на два пъти и подаде за още две шайби за финландците против корейците, а Теуво Теравайнен също приключи с четири точки при гол и три асистенции. /БТА