Националният отбор на Полша записа нова победа на Световното първенство

...

Полша подчини Русия

Националният тим на Полша записа нова победа на Световното състезание по баскетбол в Китай, откакто се наложи над Русия със 79:74 (16:22; 18:18; 19:17; 26:17) в среща от програмата на група I.

Адам Вачински беше най-резултатен за спечелилите – 18 точки, а Матеуш Понитка и Дамиен Кулиг прибавиха надлежно по 14 и 10 точки.

Михаил Кулагин вкара 21 точки за руснаците, Семьон Антонов добави 11 точки, а Андрей Воронсевич завърши с „ дабъл-дабъл “ – 11 точки и 10 битки.

Руснаците започнаха добре дуела и съумяха да поведат с шест точки след първите 10 минути – 22:16, като баскетболистите на Сборная задържаха задатъка си и през втория интервал, с цел да се отдръпват на почивката при резултат 40:34 в тяхна изгода.

През третата част играта бе равностойна, само че все пак, поляците съумяха да смъкват две точки от изоставането си – 53:57 след 30 минути игра, само че най-интересното занапред предстоеше.

В заключителната четвърт символичните домакини в този дуел стигнаха до цялостен поврат, като по-късно демонстрираха извънредно висока централизация и съумяха да задържат лидерската позиция до самия край – 79:74 в интерес на Полша.