Националният отбор на Иран беше един от най-рано класиралите се

...

Иран победи Панама в битка на участниците на Мондиал 2018

Националният тим на Иран беше един от най-рано класиралите се тимове на Световното състезание в Русия, само че сподели, че ще работи в цялостна централизация и в подготовката за форума. Това си пролича и в първата контрола след класирането.

Персите надвиха с 2:1 над различен участник на форума следващата година - Панама. Този мач се реши единствено за едно полувреме, като послужи и на двамата селекционери да употребяват разнообразни тактически разновидности.

Иранците започнаха със състава, който най-вероятно ще ги показва в Русия. И по тази причина бързо поведоха с 2:0. Първо Ашкан Дежага откри от дузпа в 16-та минута, а единствено три минути по-късно Саман Годос от приятната изненада в Лига Европа Йостерсунд удвои.

Панамците обаче демонстрираха зъби и не се предадоха след тази ранна отрицателна за тях развръзка. Те понижиха на 1:2 след тъкмо изпълнена дузпа от Габриел Торес в 38-та минута. При този резултат завърши и мачът, чието качество спадна след почивката поради множеството смени.