Националният отбор на Бразилия постигна категоричен успех, след като разби

...

Бразилия се развихри срещу Тунис на Парк де Пренс

Националният тим на Бразилия реализира безапелационен триумф, откакто разруши с 5:1 Тунис в контролна среща, играна на стадион „ Парк де Пренс “ в Париж. Рафиня (11' и 40'), Ричарлисон (19'), Неймар (29'-дузпа) и Педро (74') се разписаха за „ Селесао “, а Монтасар Талби (18') осъществя почетното попадение за африканците.

Бразилия поведе в 11-ата минута, когато Каземиро с акуратен дълъг пас откри Рафиня зад отбраната, а той елегантно с глава трансферира вратаря за 1:0.

Тунис обаче изравни седем минути по-късно, когато след центриране от фаул Монтасар Талби с глава бе прецизен за 1:1.

Веднага след подновяването на играта обаче тунизициите проспаха извеждащ пас за Ричарлисон, който останал очи в очи с вратаря не сгреши за 2:1.

В 27-ата минута Бразилия получи и дузпа в своя изгода. Каземиро бе арестуван при един корнер и съдията уточни бялата точка, а Неймар осъществя за 3:1.

Пет минути преди края на първата част падна и четвърти гол. Ричарлисон получи към точката на дузпата и незабавно продължи към Рафиня, който с шут по земя вкара благодарение на гредата за 4:1.

Ситуацията за Тунис стана още по-неприятна в 43-ата минута, когато Дилан Брон бе изпъден за жестоко нарушаване.

Въпреки численото си преимущество Бразилия понижи оборотите през второто полувреме. Все отново те стигнаха до пети гол в 74-ата минута. Блокиран удар стига до Педро, който от воле порази вратата за крайното 5:1.