Националният отбор на България за момчета U14 завърши с категорична

...

Баскетболните ни национали до 14 г. завършиха с победа участието си на турнира Словения бол

Националният тим на България за момчета U14 приключи с безапелационна победа присъединяване си на мощния шампионат Словения Бол. В последния си мач от конкуренцията отборът ни надделя домакина Словения, който има още един тим на шампионата, с 91:64.

С това двата тима си размениха по една победа в дуелите за деветото място, само че по-убедителният триумф на нашите момчета ги оставя пред техния конкурент в крайното класиране.

Баскетболистите на Веселин Веселинов и Ахилеас Зикас изоставаха съвсем през цялата първа част. Те обаче направиха поврат в края й за 23:20, а след доста мощни втори 10 минути, на почивката се откъснаха с 48:29. Преднината им доближи 41 точки след паузата и въпреки Словения да понижи част от нея най-после, на процедура мачът от дълго време се доиграваше.

Калоян Марчев бе най-резултатен за триумфа с 15 точки. Михаил Минчев означи 12, с по 10 са Георги Димов и Емануил Господинов (10 борби). Близо до дабъл-дабъл остана и Мартин Танев, който приключи с 8 точки и 12 битки.