Националният отбор на България по волейбол загуби от Иран с

...

България загуби от Иран втората си среща в Пловдив

Националният тим на България по волейбол загуби от Иран с 0:3 гейма (23:25, 23:25, 21:25). Момчетата на Игор Колакович заемат първата позиция във краткотрайното класиране, а " лъвовете " са на 12-а позиция. Все отново след снощната победа над Съединени американски щати момчетата на Силвано Пранди си осигуриха оставане при най-хубавите тимове в Лигата на нациите.
 България съкруши Съединени американски щати в Лига на нациите

" Лъвовете " победиха с 3:1 в Пловдив

Срещата стартира чудесно за България. Първи на сервис застана Георги Сеганов, който осъществя един ас, а " лъвовете " поведоха с 3:0. Резултатът принуди треньора на Иран да вземе тайм навън. Първото техническо спиране пристигна при преднина за България.

Геймът вървеше равностойно, само че в самия му край иранците дръпнаха с 23:21. Първият им гейм бол пристигна при 24:22, само че момчетата на Силвано Пранди се оправиха, което докара до тайм навън за гостите. След почивката обаче Красимир Георгиев сбърка при осъществяване на сервис и иранците стигнаха до триумфа в първия гейм с 25:23.

Втората част още веднъж беше много равностойна. Персите съумяха да пернат в резултата при 15:18. При 15:19 Силвано Пранди взе спиране за България. Двоен български блок на Цветан Соколов и Виктор Йосифов понижиха разликата до 17:19. Добри изяви на Соколов и Атанасов понижиха до 22:23. След това обаче

В третия гейм още веднъж двата тима се захапаха на полето, само че България съумя да излезе напред в резултата при 7:6, само че Иран изравни до 7:7. " Лъвовете " заиграха чудесно и се стигна до 16:13 в интерес на момчетата на Силвано Пранди. С отлична обсада на Гоцев и Соколов резултатът стана 19:17 в интерес на " трикольорите ". Иран изравни резултата до 20:20 при офанзива на Цветан Соколов. Във значимите точки на третата част Иран дръпна с 24:21, с цел да затвори мача с 25:21 и взе триумфа с 3:0 геймаатака на Цецо излезе в навън, а Алиасгар Мояред осъществя за 23:25.

Най-резултатен за България още веднъж беше Цветан Соколов, който означи 19 точки. Най-добър изпълнител в тази среща за Иран стана Мохамадджавад Манавинеджад.

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Розалин Пенчев, Мартин Атанасов, Красимир Георгиев, Светослав Гоцев - Теодор Салпаров-либеро

Старши треньор: Силвано Пранди

ИРАН: Джавад Каримисхелмаеи, Фархад Гаеми, Мусад Голами, Мохамадджавад Манавинеджад, Алиасгар Мояред, Пурия Яли - Мохамадреза Моазен-либеро

Старши треньор: Игор Колакович