Националният отбор на България по баскетбол за момчета до 16

...

България U16 е на четвъртфинал на европейското първенство в Румъния

Националният тим на България по баскетбол за момчета до 16 години се класира за четвъртфиналите на европейското състезание в Дивизия " B ", което се организира в Румъния, Питещ.

" Лъвчетата " своята група " D " с съвършен баланс 4-0 след победа и в последния си мач против един от директните си съперници Швеция със 76:66.

Баскетболистите на Стойо Чолаков поведоха със 7 след 10 минути игра, а на почивката се откъснаха с 51:34.

След паузата преднината им в един миг набъбна до 21 точки и въпреки противникът да се приближи единствено на две, българите удържаха водачеството си до последно.

Ивайло Скрински стана най-резултатен за триумфа с 16 точки и 8 битки, Стефан Касабов записа 13 точки и 7 битки, а с 10 приключи Михаил Калинов.

Четвъртък е почивен ден на шампионата, а противник на България на четвъртфиналите в петък (10 август) ще бъде приключилият на второ място в група " C ".