Националният отбор на България по баскетбол за младежи до 20

...

България започна с победа на европейското по баскетбол за младежи дивизия Б“ в Скопие

Националният тим на България по баскетбол за младежи до 20 години започва с победа присъединяване си на eвропейското състезание в дивизия „ Б “ в Скопие, Република Северна Македония.

България победи Република Ирландия с 95:38 (20:9, 26:8, 23:12, 26:9) в първия си мач от група „ А “, в която са още съставите на Словакия, Чехия и домакините.

Във втората си среща на следващия ден вечер (8 юли) българите ще се изправят против Чехия.

Националите, водени от селекционера Васил Христов, преобладаваха през целия мач против баскетболистите на Република Северна Македония. Те дръпнаха с 20:9 след първата част, а на почивката задатъкът им бе 46:17. Преди финалните 10 минути резултатът бе 69:29 в интерес на България, а най-голямата разлика доближи 59 точки.

Най-резултатен за триумфа на националния отбор бе Кръстомир Михов с 15 точки, 8 битки и 3 асистенции. Константин Костадинов се включи с 14 точки и 3 битки, а Марио Боянов добави 12 точки, 2 битки и 3 асистенции.

За съперника Дара Фъргюсън означи 12 точки и 6 битки.