Националният отбор на България по баскетбол за жени до 20

...

Националките приключиха с победа в Истанбул

Националният тим на България по баскетбол за дами до 20 години завърши с победа присъединяване си на четиристранния другарски шампионат в Истанбул. В третия си мач девойките на Таня Гатева се постановиха над Латвия със 71:58 (16:13, 6:23, 33:14, 16:8) и завършват на трето място с победа и две загуби.

До почивката Латвия бе тимът, който имаше преимущество, най-много поради слабото показване на българките във втората четвърт, в която означиха единствено 6 точки. След паузата обаче българският тим бе тотално видоизменен и за 20 минути наниза 49 точки в коша на противника против едвам 22 в негова изгода.

Карина Константинова бе най-резултатна в българския състав с 24 точки, а с по 9 завършиха Деница Петрова, Юлияна Вълчева и Стефани Пендова. За Латвия 13 точки означи Бетия Рудзите. По-късно през днешния ден е последният мач от шампионата сред Турция и Швеция, който има ролята на самобитен край.