Националниият отбор на България по волейбол отстъпи с 1:3 гейма

...

Аржентина успя да препъне България

Националниият тим на България по волейбол отстъпи с 1:3 гейма (20:25; 25:16; 18:25; 18:25) от този на Аржентина в първи дуел за двата отбора от четвъртия кръг на шампионата Лигата на нациите в Римини, Италия. „ Лъвовете “ не съумяха да стигнат до третата си победа в шампионата, откакто предходната седмица записаха, по трагичен метод, втория си триумф над Нидерландия с 3:2 гейма. Днес възпитаниците на Силвано Пранди пробваха да се опълчват оптимално на " гаучосите ", само че по-големия опит в тима на южноамериканците им донесе триумфа. След тази среща България заема 14-ата позиция във краткотрайното класиране със 7 точки след 2 победи и 8 загуби. България стартира със стартов състав Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Светослав Иванов, Николай Колев, Аспарух Аспарухов, Стефан Чавдаров и либерото Владислав Иванов, а като запаси се включиха Мартин Атанасов и Денис Карягин. Най-резултатен за България беше Мартин Атанасов с 14 точки, а с точка по-малко се отличи Радослав Парапунов. Факундо Конте приключи с 12 точки, до момента в който съотборникът му Бруно Лима означи 16 точки. В сряда (16.06) България играе със Сърбия, до момента в който в четвъртък (17.06) среща Русия.
Източник: dnesplus.bg