Националите на България по футбол допуснаха загуба с 0:1 от

...

България отстъпи на Иран в Пловдив

Националите на България по футбол позволиха загуба с 0:1 от Иран в другарска среща. Мачът се игра на стадион „ Христо Ботев “ в Пловдив. Нашите не бяха играли в Града на тепетата от над 40 години. За последно те го направиха през 1983 година в олимпийска подготовка против Съюз на съветските социалистически републики (2:2).

Единственото попадение в дуела означи Мохамад Мохеби, който бе прецизен в 13-ата минута. Така селекцията на Младен Кърстаич остава без победа в пет срещи през 2023 година.

Двубоят беше инспекция за българския народен тим преди конфликта против Черна гора в квалификациите за Европейското състезание през 2024 година. Българският тим излезе със специфични фланелки в поддръжка на Петър Хубчев.

Иран стартира по-активно срещата и в 5-ата минута провежда първа по-опасна офанзива. Мохамад Мохеби обаче не уцели вратата. Малко по-късно капитанът на гостите Ехсан Хайсафи стреля тъкмо в ръцете на Димитър Митов.

В 13-ата минута Иран откри резултата. сбърка при опита си да върне към вратаря и Саман Годос центрира към Мохамад Мохеби, който на празна врата осъществя с глава за 1:0.

След 30 минути игра България стигна до първия си прецизен удар – дело на Кирил Десподов от директен свободен удар. Той обаче не затрудния аварийния вратар Ниазманд. В 39-ата минута Иран можеше да удвои задатъка си след неточност в защитата, само че не се възползва.

Пет минути след паузата Мохеби пропиля нова опция за 0:2. После и Саеид Езотолахи не съумя да вкара втори гол.

До края България имаше няколко благоприятни условия да стигне до реми. Десподов, Спас Делев и Илиан Илиев обаче не съумяха да се разпишат.
Източник: flashnews.bg