Националите доминираха на Държавното първенство по олимпийско карате, което се

...

Националите доминираха на Държавното първенство по олимпийско карате

Националите преобладаваха на Държавното състезание по олимпийско карате, което се организира във Велико Търново.

При мъжете в дисциплинираност " кумите " в категория до 60 кг Тодор Настев и тази година извоюва златото откакто предходната година, при дебюта си при мъжете, той още веднъж зае първото място.

Националът Васил Ривов и тази година не остави никакви шансове на противниците си и стана за шести следващ път първенец при 67-килограмовите.

Титли извоюваха още Красен Николаев и Симеон Стойчев в категории до 75 и до 84 кг. В най-тежката категория, тази над 84 кг, златото взе Стефан Петков.

При дамите в дисциплинираност " кумите " и при 50-килограмовите и в категорията до 55 кг и тази година, както при шампионата през 2022 година, победиха националните състезателки Кристина Свиленова и Ивана Каменова.

Титлата в категория до 61 кг отиде при Рени Димитрова, а в категория до 68 кг златото взе Ива Кръстева.

До златото и тази година стигна и другата титулувана състезателка - Александра Стублева, в категория над 68 кг.

В дисциплинираност " ката " - самостоятелно мъже и тази година първи е Пеньо Пенев, а при дамите шампионка на " ката " е Бояна Стефанова.

Победителите в обособените категории от Държавното състезание по Олимпийско карате ще бъдат и новите състезатели в националния тим на България по карате.

Тази година надпреварата се радваше на голям интерес. В него участваха 870 състезатели от 37 клуба.

Следващият шампионат у нас ще се организира от 27 до 30 април. България (Варна, Кранево) ще бъде хазаин на 13-тия Европейски шампионат по шотокан карате. Страната ни ще бъде показана от към 150 състезателя във всички възрастови групи.